14 dagen / 13 nachten / 10 dagen in 't zadel
Dag 1: Bishkek - Tuz Ashuu (Song Kol) (6 uur reizen – 320km)
U wordt opgewacht aan de luchthaven. Transfer naar Bishkek. Na het ontbijt gaan we naar het dorp Kochkor. Daar bezoeken we het ambachtelijk museum en krijgen een demonstratie van het handwerk met vilt. Voor we het dorp verlaten, nemen we ons avondmaal in de yurt. ‘s Avonds komen we aan in de buurt van het Song Kol meer (op 3016m) via de Kalmak Ashu pas op 3446 m hoogte. We overnachten bij de nomaden in een yurt.
Dag 2: Tuz Ashuu - Tash Dobo (ca. 6-7u paardrijden)
Na het ontbijt om 8u maken we kennis met de gids, het support team en onze paarden. Vandaag ruilen we de echte nomadenyurt in voor een yurt in Joloman’s kamp voor toeristen in Tash Tobo. Lunch bij de nomaden in een yurt. We komen rond 16 uur aan in het kamp. Avondmaal in onze yurt, met tijd voor een warme douche. Overnachting in het yurt kamp.
Dag 3: Tash Dobo - Kizil Oi (ca. 2-3u paardrijden, 140km/3u met de bus)
Na het ontbijt vertrekken we voor een paar uur te paard. Daarna gaan we richting het dorp Kyzyl Oi via de Karakeche pas. Picknick onderweg. 's Namiddags gaan we vissen en wandelen. Avondmaal en overnachting in gasthuis.
Dag 4: Kyzyl Oi - Kara Suu (6-7 uur reizen – 350km)
We nemen een vroeg ontbijt, en beginnen daarna aan een lange tocht naar het dorp Kara Suu via de grote canyon Chuchkan. We stoppen voor de lunch in het kleine stadje Kara Kul. We komen aan in het dorp Kara Suu om zeven uur 's avonds. We bereiden ons voor op de paardentrektocht de volgende dag. Avondmaal en overnachting in gasthuis.
Dag 5: Start van de paardentrektocht, Aflatun (ca. 2,5 u paardrijden)
Na het ontbijt gaan we naar het dorp Aflatun waar we ons team en de paarden treffen. Na de lunch bij een herders en een korte instructie, starten we ons tocht te paard in het bos. De rit van vandaag is kort, eerder een warming-up, tot aan de laatste yurt bovenaan de vallei. We kamperen op 2200 m hoogte aan de bovenloop van de Aflatun rivier waar we genieten van een heerlijk avondmaal bereid door onze gidsen.
Dag 6: Ashuu-Tör pas – Chatkal kloof - Terek-Sai rivier (ca. 6 u paardrijden)
Na het ontbijt, vertrekken we bergopwaarts naar de Ashuu-Tor pas (op 3368m). Het pad is steil, maar het uitzicht vanaf de top is spectaculair, we zien zowel achterom ons de Aflatun vallei als voor ons uit de route van de namiddag. We dalen af in de Chatkal kloof en lunchen aan de andere kant van de vallei. Na de lunch volgen we stroming langs zijn loop tussen spectaculaire granieten muren waarna ze duikt onder een huizenhoog rotsblok en uitkomt in het Kara -Teke meer, een kleine, diepe, en perfect heldere poel. We trekken verder doorheen een rotsachtige vallei en na nog eens een heerlijk avondmaal, overnachten we in het kamp bij de Terek-Sai rivier op 2400m hoogte.
Dag 7: Goluboi pas - Kara-Teke rivier (ca. 6 u paardrijden)
Na het ontbijt laten we de gigantische granieten rotsblokken van de vorige dag achter ons en trekken naar het oosten doorheen een landschap van vooral boomloze glooiende heuvels, met hier en daar wat jeneverbes struiken en kleine rotsen. We zien rivieren regelmatig ondergronds duiken, om dan wat verderop onderaan de heuvel opnieuw te ontspringen. Dit resulteert in geïsoleerde flarden van heldere groen plantleven die door hun uitstekend reliëf opvallen in de doorgaans vlakke heuvels. We zetten onze tocht verder langs de Chatkal kloof en in de Chatkal vallei, steken dan de Goluboi pas over (‘blauw’ in het Russisch, en de ‘Khamza’ genoemd in het Kirgizisch, op 2940m). We kamperen aan de oevers van Kara-Teke rivier op 2600m.
Dag 8: Kara-Teke - de Kokui-Bel pas - Kara-Kulja rivier (ca. 6-7 u paardrijden)
Na ons ontbijt bij de Kara-Teke rivier, trekken we verder in de Chatkal vallei. De torenhoge bergen aan onze linkerzijde zijn de Talas Ala-Te, deze markeren de zuidelijke grens van het Talas gebied. We gaan verder naar het oosten over de Kokui-Bel pas (op 3037m). Daar lunchen we. ’s Namiddag rijden we langs de Ak-Suu rivier. We kamperen op 2800m bij de Kara-Kulja rivier waar we kunnen genieten van een uitgebreid avondmaal.
Dag 9: Kara -Kulja pas (ca. 6-7 u paardrijden)
Na het ontbijt zetten we onze trektocht verder, we steken de Kara-Kulja pas over (op 3161m). De andere kant van de pas leidt naar het oosten, naar het Toktogul reservoir, de vorige dagen reden we in het stroomgebied van de Chatkal rivier, die naar het zuidwesten stroomt naar Tasjkent. We lunchen in de buitenlucht. Daarna dalen we af naar de omvangrijke Muz-Tor rivier. We kamperen vandaag op 2200m hoogte in een bos, dik bezaaid met kreupelhout en met het geluid van de ruisende Muz-Tor rivier. Als uw bezoek valt in het jaargetijde ervoor, omvat het avondmaal oa. wilde frambozen en kruidenthee met kruiden die we plukten tijdens onze dagrit.
Dag 10: Kashka-Suu pas - Kashka-Suu Jailoo - Kara-Suu (ca. 6-7 u paardrijden)
Na het ontbijt in het bos, brengen we de ochtend door met de trek over de Kashka-Suu pas, de hoogste pas van de trektocht, op 3390 m. Dit duurt bijna 3 uur, de afdaling is steil en precair en moet te voet gedaan worden. Maar onze beloning is het uitzicht vanaf de top: dit behoort tot de mooiste van de hele trektocht. Na nog ongeveer een uur rijden langs de Kashka-Suu rivier, waarbij we onderweg de plaatselijke-goudwinning activiteiten passeren, lunchen we bij de herders van Kashka-Suu Jailoo (2300m). Kort daarna komen we aan bij de noordkant van het Kara-Suu meer. We kamperen aan de zuidkant van het meer, maar de bergen rijzen zo steil omhoog uit het water dat een korte rit omhoog en over deze bergen nodig is om daar te geraken. Zoals gewoonlijk, avondmaal en overnachting in tenten.
Dag 11: Kara-Suu - Kotormo pas - Sary-Chelek meer (ca. 4 u paardrijden)
Na ons ontbijt aan de oevers van het Kara-Suu meer, begint de dag met een klim naar de op 2446m hoogte gelegen Kotormo pas. Van op de top zijn vijf van de zeven meren in het Sary- Chelek gebied zichtbaar, waaronder het Sary-Chelek meer, onze bestemming voor deze dag. De afdaling is steil, daarom lopen we naast het paard naar beneden tot in de volgende vallei. Rond het middaguur komen we aan bij de oevers van het Sary-Chelek meer, met een lengte van 7 km het grootste meer in het gebied.
Dag 12: Sary-Chelek meer – Arkyt
Na de lunch keren we terug naar het dorp Arkyt. De rit volgt de weg die zich kronkelt doorheen bossen van walnootbomen en fruitbomen van peren, kersen, pruimen en appel. We komen aan in het gasthuis in Arkyt, waar we het avondmaal nemen en er tijd is voor douche of een sauna.
Dag 13: Sary Chelek – Bishkek
’s Morgens, na het ontbijt, vertrekken we naar Bisjkek en rijden door de Chichkan Canyon, beroemd voor zijn honing, wilde aardbeien en forel. Na de picknick verlaten we de canyon en gaan naar de Ala Bel Pass (op 3175m hoogte), waar we een adembenemend uitzicht hebben op de hoogste vallei van Sussamyr. We komen aan bij ons hotel rond 18-19 uur, waar we de tijd hebben voor een aangename douche. Avondmaal in het restaurant, en een bezoek aan een prachtige dansplaats van de hoofdstad.
Dag 14: Bishkek – luchthaven
|